Nové sídlo American Paint Horse Association

24 marca, 2020 Od admin Vypnuté
2 384 Zhliadnutí

American Paint Horse Association /APHA/ prednedávnom zmenila svoje sídlo do oblasti Stockyards známej ako Mule Alley. Budovy v minulosti slúžili ako stodoly pre kone a muly. Rozkvet tejto oblasti bol v prvej polovici 20. storočia, kedy Stockyards slúžilo ako najväčšie obchodné centrum pre hospodárske zvieratá na juhozápade. Rýchly posun do 21. storočia prinútil zainteresované subjekty a developerov v oblasti Stockyards zamyslieť sa nad prestavbou starých budov. Avšak najväčším problémom po začatí obnovy sa ukázala strata historickej integrity . 

APHA videla tento projekt ako príležitosť na zachovanie „západného dedičstva“ v tejto oblasti, a tak presunula svoje kancelárie z ústredia v Meacham Boulevard do Stockyards. APHA sa tak stala prvým nájomcom priestorov. Mule Alley disponuje rozlohou 16722 metrov štvorcových, kde sa taktiež nachádzajú reštaurácie, obchody a hotel, ktorý sa práve pripravuje. APHA zaberá asi 1200 metrov štvorcových v Barn G, ktorého interiér navrhli architekti VLK so sídlom vo Fort Worth.

Účelom návrhu bolo napodobniť stodolu. Väčšina pôvodných prvkov budovy zostáva, od pôvodnej tehly až po reštaurované drevo s dôrazom na rôznorodosť stien, avšak doplnené o moderné prvky. Pozoruhodné sú pôvodné stĺpy, ktoré stále stoja, a žiadne dva nie sú rovnaké. Niektoré z nich sa čiastočne rozpadli a odhalili tak oceľ pod nimi. Iné majú ešte namaľované označenia ako „Cow 4“. V podkroví zostávajú požiarne dvere z pocínovaného plechu, hrdza a všetko ostatné. 

V priestory slúžia aj ako mini múzeum s umeleckými dielami a artefaktami, ktoré sú rozmiestnené po celom priestore.

V Januári, pred otvorením nových priestorov, APHA umiestnila časovú kapsulu pod zem. V jej vnútri sa nachádzajú rôzne predmety akými sú Registračné dokumenty, Rulebook, zväzok konskej hrivy. 

Výkonný riaditeľ APHA Billy Smith dúfa, že možno, keď príde čas a APHA už bude dávno preč z priestorov, jeho budúci nájomca nájde a odhalí kapsulu a jej obsah – malú časť histórie budovy, ktorá začala pred viac ako sto rokmi. 

Článok bol vyňatý z pôvodného článku z portálu https://fwtx.com/. Celý článok nájdete TU

Páčia sa vám nové priestory?