Farby

Názvoslovie farieb sa pri amerických asociáciách môže líšiť od používaných slovenských názvov, preto pozor pri vyplňovaní žiadostí o registráciu. Taktiež dávame chovateľom do pozornosti nasledujúci link kde si môže vypočítať percentuálnu možnosť sfarbenia zo spojenia koní.

bay [bej]: telo svetlo hnedé , hrdzavé až hrdzavohnedé; hriva a chvost čierne, obvykle čierne nohy.

 

 

 

bay roan [bej roun]: viac alebo menej jednotná zmes bielych a hnedých chlpov na väčšej časti tela, obvykle tmavší na hlave a nohách.

 

 

 

 

black [blek]: telo sýto čierne bez svetlejších oblastí; chvost a hriva tiež čierna.

 

 

 

 

blue roan [blu roun]: viac alebo menej jednotná zmes bielych a čiernych chlpov na väčšej časti tela, obvykle tmavší na hlave a nohách.

 

 

 

brown [braun]: telo tmavo hnedé až čierne zo svetlejšími miestami okolo papule, očí, na slabinách a vnútornej strane stehien; hriva ,chvost čierne.

 

 

 

buckskin [bakskin]: trup je žltý alebo zlatistý, pieskový až so šedým nádychom; hriva a chvost čierne rovnako ako nohy. Môžu ale nemusia mať úhorí pás.

 

 

 

cremello [kremelo]: trup, chvost aj hriva sú smotanové alebo skoro biele na ružovej koži. Oči sú modré alebo bezfarebné.

 

 

 

 

dun [dan]: trup zlatavý nebo nažltlý; hriva a chvost sú čierne alebo hnedé. Majú úhorí pruh a obvykle zebrovanie nôh alebo oslí kríž na kohútiku.

 

 

 

gray [grej]: na trupe je zmes bielych chlupov s chlpami inej farby.

 

 

 

grullo [grulo]: trup má dymové alebo myšacie zafarbenie. Každý chlp musí byť šedý, hriva a chvost čierne. Bežný je úhorí pruh a čierne nohy.

 

 

 

 

chestnut [česnat]: trup tmavo hrdzavý až hnedohrdzavý ; hriva a chvost rovnakej farby, môžu byť svetlejšie.

 

 

 

 

palomino [palomino]: zlatožltá až svetlo žltá farba trupu, chvost a hriva biele. Nemajú úhorí pruh.

 

 

 

perlino [perlino]: trup smotanový alebo skoro biely; nohy, chvost a hríva svetlo hrdzavé alebo svetlo hnedé. Koža ružová šedá, oči modré nebo bezfarebné.

 

 

 

red dun [red dan]: obdoba farvy dun s červeným nádychom. Hriva a chvost sú hrdzavé alebo aj so svetlými linkami, niekdy biele alebo zmiešané. Tiež má hrdzavý úhorí pás a pruhovanie nôh a kríž na kohútiku.

 

 

 

 

red roan [red roun]: viac alebo menej jednotná zmes bielych a hrdzavých chlpov na veľkej časti tela, pričom tieto kone sú väčšinou tmavo hrdzavé na hlave a nohách.

 

 

 

sorrel [sorel]: telo hrdzavé až s medeným nádychom; hriva a chvost obvykle rovnakej farby ako trup, ale môže byť so svetlejším odtieňom.